• תמונת מחזור
 • פורטרט
 • צילום סוף שנה
 • עיצוב תמונת מחזור
 • תמונות מחזור
 • בתי ספר
 • גרפיקה איכותית
 • צילום קבוצתי
 • תמונת סוף שנה
 • עיצוב תמונות מחזור
 • גרפיקה לתמונת מחזור
 • גרפיקה לצילום מחזור

בין אם אתם בשכבה הבוגרת של בית הספר, או לקראת סיום קורס אזרחי או צבאי, או קבוצה במשרד, ספורט, או חוג, תמונת מחזור היא מזכרת נצח נפלאה שאת המשמעות בזיכרון הכולל שלנו נוכל לקבל ולהינות רק בעתיד, והזיכרון צפוי להיות זיכרון נפלא, מלא רגש וגעגועים לתקופה, לאנשים ולמקומות.

איך מפיקים תמונת מחזור

איך מתארגנים אנחנו רוצים – ראשית, צריך לרצות להפיק תמונת מחזור. מי שותף – כל הגורמים המשפיעים על המחזור, החניכים והסגל. מה כולל – כל הסמלים, התמונות והרעיונות מהווי החיים שלנו במחזור. מי אחראי – על המוסד למנות איש קשר למפיק \ צלם.

אז מה כוללת ההתארגנות להפקת התמונה

בוחרים מפיק בדרך כלל הצלם, הוא המארגן את כל מערכת הפקת התמונה. אם לסיום המחזור אתם מפיקים גם ספר מחזור, יתכן וניתן לשלב את הפקת תמונת המחזור במקביל להפקת הספר. גם במאי מסיבת המחזור, כאשר המדובר בבית הספר, לעיתים עוסק בהפקת תמונת המחזור. בכל מקרה, כדאי לתת את הדעת לניסיונו של המפיק, איכות הצילומים, המלצות, דוגמאות עבודות, ובעיקר עמידה בהתחייבויות ובלוחות זמנים.

מחליטים על אופי התמונה האם התמונה תהיה מסורתית, או שונה. בתמונה המסורתית מקובל בדרך כלל כך: רקע לתמונת פספורט – תכלת (אנשי סגל לבוש חופשי) לבוש – חולצה לבנה רקע כללי לתמונה – אפור \ חום \ ירוק סמלים – סמל המוסד, סמל העיר, סמל מדינה, סמל המחזור תמונות – תמונת המוסד, תמונות מייצגות לכיתות \ מגמות כותרת ראשית – שם המוסד, עיר כותרת משנה – שם המחזור כותרות נוספות – שמות כיתות, שמות מגמות

יחד עם זאת, כדאי תמיד לשאול את עצמנו את סדרת השאלות הבאות: האם כולם לבושים בבגד אחיד (חולצה לבנה, מדים, וכו') או בגד חופשי. רקע תמונות הפספורט – אחיד, מדורג, צבע (כחול, חום). האם יש משמעות לצבעי הרקע של החניכים \ התמונה הכוללת ?

סוגרים עיסקה עם בעלי המקצוע. סגירת עיסקה חייבת להיות בכתב, עם הגדרות מדוייקות: תכולת העיסקה – כמות חניכים, סגל, אופי התמונה, מה מקבל כל חניך – פספורטים, תמונת מחזור, אוגדן וכו' מה נשאר למוסד לתצוגה – מקור, ממוסגר, עותקים לאנשי סגל.. כמות ימי צילומים – השלמות \ צילומים חוזרים עלויות כולל מע"מ ותנאי תשלום. לוחות זמנים לצילומים \ הגהות מועד הגשה סופי קובעים את יום הצילומים לכל החניכים. ודואגים לפרסם אותו בכל דרך ומדיה פנימית במוסד (כדאי שלא לציין ימים אחרים בפני המצטלמים, כיוון שיש נטייה לדחות את האירוע, מה שיגרום ללחץ רב בימי השלמות, ולצימצום לוחות הזמנים בהגשות להגהה וכו'.) ממנים איש קשר אחראי לתאומים בין המצולמים, והצלם \ מפיק.
ביום הצילום: יש להקצות מקום לביצוע הצילומים: עדיף בנפרד ממקום הריכוז של כל שאר החניכים, כדי למנוע מבוכה מהמצטלם. יש לנהל רשימה שמית של מצטלמים על מנת להימנע מ"אובדן חניכים" יש להקצות איש קשר אשר ידאג לתזמן את המצטלמים מהכיתה לצלם. כמובן, לתזמן גם את אנשי הסגל.

אישור תמונות הפספורט תמונות הפספורט יוגשו על ידי הצלם לאישור. בדרך כלל, תמונת הפספורט של החניכים ואנשי הסגל היא בגודל של כ- 4*3 ס"מ, ושל המנהל\ת בגודל של כ- 6*5 ס"מ ורזולוציה של 300DPI ההגשה בדרך כלל היא בקובץ דיגיטאלי, כאשר בשלב זה יש לרשום שם המצולם: יש לשנות את שם הקובץ ל-שם המצולם כפי שהוא יופיע בתמונה הסופית: לדוגמה- א. ברק או נורית כ. או אלי רגב יש לשים לב לא לשנות את סיומת הקובץ (jpg \ tiff \ gif ) וכמוכן למיין את כל הקבצים לתיקיות לפי כיתות \ קבוצות \ מגמות.

יום צילומים נוסף כעת, ניתן לקבוע יום צילומים נוסף, להשלמות ותיקונים. ודואגים לפרסם אותו בכל דרך ומדיה פנימית במוסד יש להתמקד במיוחד, באלו הנדרשים לתיקון התמונה ואלו שלא נכחו ביום הצילומים הראשון. ביום הצילום: יש להקצות מקום לביצוע הצילומים: עדיף בנפרד ממקום הריכוז של כל שאר החניכים, כדי למנוע מבוכה מהמצטלם. יש לנהל רשימה שמית של המצטלמים הנדרשים לתיקון הצילום הראשון ולאלו שטרם הצטלמו. יש להקצות איש קשר אשר ידאג לתזמן את המצטלמים מהכיתה לצלם. כמובן, לתזמן גם את אנשי הסגל.


אישור סופי לתמונות הפספורט אישור סופי לתמונות הפספורט.

הגשה לגרפיקה כעת, ניתן לקבוע יום צילומים נוסף, להשלמות ותיקוניםעם סיום ימי הצילומים, ובדיקה שכל המחזור הצטלם כולל אנשי סגל יש לרכז את כל החומרים לקראת ההגשה לעיבוד גראפי של התמונה. החומרים אותם יש להגיש לעיבוד הגראפי הם: תמונות של כל המצטלמים ואנשי הסגל. סמלים מיוחדים – סמל המוסד, סמל העיר, סמלי מגמות וכו' תמונות – המוסד, פינות הקשורות למחזור וכו' רשימות שמיות בקובץ וורד (עם שיוך לכיתות, מגמות, כולל תארי אנשי סגל) ציון תוספות דרושות לפי העיסקה. דרישות מיוחדות אם יש. ניתן להשתמש בממשק זה באתר להעברת כל הקבצים בדחיסת ZIP

תהליך ביצוע עבודת הגראפיקה אורך כ-3 שבועות למעט אם מדובר בעבודה דחופה אשר לביצועה ניתן לקרוא כאן.ובסיומה יתקבל קובץ להגהה.

הגהה לעימוד הגראפי הקובץ להגהה יימסר כקובץ דיגיטאלי מסוג PDF אשר יאפשר להדפיסו או לצפות בו על מסך מחשב. כללים חשובים בעת ההגהה: יש לבדוק לפי רשימה שמית שאכן כל החניכים נמצאים בכיתותיהם. יש לוודא שאנשי הסגל נמצאים עם תאריהם. יש לוודא שכותרות הכיתות והמגמות מתאמים לקבוצות כפי שהן. בכל התייחסות למצולם, יש לציין את שמו הנוכחי כפי שהוא מופיע בתמונה כעת ואז לציין את שמו הנכון, בדיוק כפי שצריך להיות. (לדוגמה – מירה יוחנן צריכה להיות מירה יוחננוף) אם המצולם ללא שם, ניתן להתייחס למיקומו לפי מצולם אחר (לדוגמה- הבן המצולם מימין למירב כהן מכיתה יב-4) את כל התיקונים יש לרשום ולהגיש למפיק \ צלם אשר יעבירו ל"מחזורים" לתיקוני הגהה לקראת הגשה סופית.

הגשה סופית ההגשה הסופית נמסרת לפי סיכום העיסקה: כתמונה ממוסגרת או כקובץ להדפסה בפורמט הנדרש (לדוגמה- EPS \ PDF \ TIF) כל חניך יקבל את התמונה מודפסת ואת תמונות הפספורט: אריזת ההגשה תהיה בהתאם לסיכום העיסקה (במעטפה, במסגרת או בתוך אוגדן) ובית הספר יקבל את התמונה בגודל 1:1 ממוסגרת.

תם פרויקט תמונת המחזור

על מחזורים

על מחזורים
הסטודיו של "מחזורים"
כולל צוות גרפיקאים בעל נסיון רב שנים בתחום עיבוד גראפי בכלל, ובפרט עימוד תמונות מחזור ועוד..
עם רקע ידע נסיון והבנה בתחום הצילום ובניית תמונות מחזור.

ובעיקר - אוהבים עיצוב ומתחדשים בכל עבודה מחדש. אנו מאפשרים קבלת שירות ממוקד במספר תחומים מצומצם המאפשר לנו להיות בשורה הראשונה בתחומנו: עימוד תמונות מחזור. השילוב של כל תחומי השירותים אותם אנו מספקים ללקוחותינו מהווה את היתרון המעשי בהפקות גרפיות תוך שימוש במיטב הציוד והטכנולוגייה. המטרה העיקרית שלנו היא לשמר לקוחות מרוצים לטווח הארוך ולצורך כך מצויד הסטודיו במיטב הציוד והטכנולוגיה, נסיון רב שנים ומקצועיות.
בסטודיו שמים דגש על עיצוב גרפי. עיצוב גרפי הוא שילוב של אומנות יצירה וידע ולכן, העבודות שבוצעו בסטודיו זכו להצלחות אצל לקוחותינו.
למעלה ↑